TUZIN MEDALI LEKKOATLETÓW

Niezwykle udany start  zanotowali nasi lekkoatleci na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Olecku. W zmaganiach brało udział 49 klubów z makroregionów mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.  Worek z medalami otworzył Maciej Bednarczyk w konkurencjach: skok w dal (II miejsce) i 110 m przez płotki (1 miejsce).  Aktualna rekordzistka Polski Wiktoria Gadajska wygrała swoją koronną konkurencję na 80 m przez płotki oraz dorzuciła wygraną na 300 m przez płotki. W konkurencjach biegowych na najwyższym stopniu podium znaleźli się  Piotr Abramczyk i Julia Walczak na dystansie 1000 m w tej samej konkurencji Alan Tomczak przybiegł na metę na 3 pozycji. W najdłuższym rozgrywanym biegu na zawodach czyli 2000 m Amelia Karolak stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast Jakub Abramczyk na dystansie o połowę krótszym był drugi. W konkurencjach technicznych Jan Białkowski był bezkonkurencyjny w skoku wzwyż, a Natalia Bielecka uplasowała się na 2 miejscu w rzucie oszczepem. Wartym odnotowanie jest fakt, że tuż za podium znalazło się 3 naszych reprezentantów Lena Wilczyńska na 300 m przez płotki, Jakub Mosionek  w biegu na 100 m oraz Bielecka Maja w pchnięciu kulą. Jako radomskie kluby zajęliśmy odpowiednio II miejsce UKS Technik oraz IV miejsce RLTL Optima Radom na 49 startujących Klubów. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.