Sukcesy na Mistrzostwach Mazowsza w biegach przełajowych.

Niezwykle pracowity weekend naszych biegaczy.

4 medale padło łupem Radomskich biegaczy, którzy rywalizowali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zawody odbyły się w lasku Bielańskim przy warszawskim AWF. Naszą medalową serię zapoczątkowali Jakub Abramczyk i Alan Tomczak. Okazali się oni bezkonkurencyjni na dystansie 2km. Warto dodać, że Kuba wspólnie z Alanem mieli 29 sekundową przewagę nad 3 zawodnikiem przekraczającym linię mety.  W kolejnym biegu nasze dziewczyny na dystansie 2,5 km zajęły odpowiednio 2 miejsce Amelia Karolak, 4 miejsce Julia Walczak i 12 miejsce Marcjanna Rola. Był to najsilniejszy bieg wśród kobiet. Nasza Amelia przegrała tylko z rekordzistką kraju na 2 000 m. Kolejny medal przypadł Piotrowi Abramczykowi na dystansie 3 km. Po zaciętej walce na finiszu uległ jedynie Mistrzowi Polski na 2000 m.  Wszyscy wymienieni zawodnicy rywalizowali w zawodach o randze mistrzowskiej w ramach naszego makroregionu, który obejmuje województwa warmińsko-mazurskie i mazowieckie. Były to najważniejsze zawody w kalendarzu sportowym w tej kategorii dla biegaczy przełajowych.

Po zaciętej rywalizacji wśród kategorii młodzików wystartowali z równie dobrym skutkiem ich starsi koledzy. W ramach Mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych w kategorii junior Mateusz Gos wygrał rywalizację na 3 km, Denis Oraczko był 3, a Dorota Fałdrowicz była 2 na samym dystansie.  W kolejnych biegach Maksymilian Sadura uplasował się na 3 miejscu w biegu na dystansie 2 km. W kategorii junior młodszy bezapelacyjni okazali się: Wiktor Janduła i Adam Bajorski wygrywając bieg na dystansie 3 km. Dla wszystkich w kategoriach junior młodszy, junior i senior, był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w biegach przełajowych, które odbędą się już za tydzień w Tomaszowie Lubelskim.