Wiktoria Gadajska najlepsza na świecie!

Przez 3 dni Rzeszów był gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w kategoriach U18 i U20.  Na zawodach rywalizowało 1250 zawodników z 220 klubów. Nasza reprezentacja zdobyła 8 medali, gwarantujące nam wygranie klasyfikacji Klubowej. Najlepszym wynikiem zawodów może pochwalić się Wiktoria Gadajska. W biegu na 60 metrów przez płotki z wynikiem 8.26 s. zdobywając złoto została liderką światowych tabel oraz rekordzistką Polski poprawiając poprzedni rekord należący do Pia Skrzeszowskiej. W tej samej kategorii Klaudia Żurawska z PB. pokonując 5 płotków zajęła 17 miejsce. Natomiast w kategorii U20 Natalia Brożyna z wynikiem 8,77 PB.  uplasowała się na 6 miejscu. W biegach długich dominację potwierdził Jakub Abramczyk zdobywając złoto w biegu na 2000 m z nową życiówkę: 5:35.41.  Piotr Abramczyk z czasem 5:47.73. zajął 3 miejsce.  Warto dodać, że Jakub został 2 tygodnie temu rekordzistą Polski na dystansie 1500 m.
Julia Adamczyk nasza etatowa medalistka w skoku w dal wywalczyła złoto po raz kolejny przekraczając granicę 6.06 m. W tej samej konkurencji srebrny medal powędrował do Macieja Bednarczyka, który uzyskał wynik 6.71 m. Natomiast Jakub Mosionek w debiucie na halowych Mistrzostwach Polski uzyskał 9 miejsce.

Kolejny bieg na 2000 m kobiet to 6 miejsce Amelia Karolak 6:47.26 oraz ósme Julii Walczak czas: 6.48.72. Obydwie zawodniczki poprawiły swój rekord życiowy.
Kolejne medale to złoto w trójskoku Kacper Jedynak 14.73m. W biegu na 3000 m srebro i brąz wybiegali: Adam Bajorski czas: 8:39.62 i Wiktor Janduła czas: 8:40.83. Wartościowy wynik na 60 m uzyskał Tomasz Gizicki, który zajął 6 miejsce z czasem 6,91. Na 9 miejscu w pchnięciu kulą uplasowała się podopieczna trenera Marcina Waśniewskiego Maja Bielecka. Duże powody do zadowolenia mają trenerzy klubowi Artur Błasiński oraz Aneta Błasińska. Ich zawodnicy wiedli prym podczas Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Rzeszowie i wywalczyli aż 8 medali!!! Co stanowi 66 % skuteczności medalowej.