Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych 2024 (MAZ-WMZ)

16 marca 2024 w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych 2024 (MAZ-WMZ). Na terenie Parku Ekologicznego wokół Jeziorka Pasłęckiego ułożono malownicze trasy o długości 1,5 i 2,5 kilometra dla dziewcząt oraz 2 i 3 kilometry dla chłopców. Jak co roku w imprezie udział wzięła pokaźna grupa sportowców z radomskich klubów lekkoatletycznych.

Najlepszy wynik uzyskał zawodnik RLTL Optima Radom Krzysztof Mazurkiewicz, który zajął świetne 2 miejsce na dystansie 2 kilometrów. Bardzo dobrze pobiegł również zawodnik tego samego klubu Piotr Cholewa, który na dystansie 3 kilometrów zajął 6 miejsce.

Pochwały należą się także pozostałym lekkoatletom, którzy w komplecie zdobyli punkty dla swoich klubów, czyli zawodnikom RLTL Optima Radom Idze Szary, która zajęła 14 miejsce na dystansie 1,5 kilometra oraz Klaudii Wesołowskiej, która zajęła 11 miejsce na dystansie 2,5 kilometra, a także zawodnikom UKS Technik Radom, czyli Ani Białkowskiej, która w swoim debiucie zajęła bardzo dobre 15 miejsce na dystansie 2,5 kilometra, Dominikowi Królikowskiemu, który zajął miejsce 13 na dystansie 2 kilometrów oraz Nikodemowi Wietesce i Błażejowi Marchewce, którzy w biegu na 3 kilometry zajęli odpowiednio 7 i 10 miejsce.

Podziękowania za przygotowanie i opiekę należą się Trenerom Anecie Błasińskiej i Arturowi Błasińskiemu.