Mateusz Gos w reprezentacji na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych

4 medale naszych przełajowców.

Tomaszów Lubelski był miastem, który zorganizował w ostatnią sobotę 93 PZLA Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Jednocześnie zawody te były kwalifikacjami do Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które odbędą się w połowie grudnia w Dublinie.  Z licznej grupy radomskich biegaczy ta sztuka udała się Mateuszowi Gosowi. Nasz zawodnik zajmując 3. miejsce w biegu na 6 km w kategorii juniorów wywalczył bilet na Mistrzostwa Europy. Kolejni nasi zawodnicy podczas tych zawodów zaprezentowali wysoką formę. Adam Bajorski w kategorii junior młodszy na dystansie 5 km został Mistrzem Polski. Jest to jego pierwszy medal i to od razu złoty. Latem zabrakło mu minimalnie do tego, aby zostać medalistą Mistrzostw Polski w biegu na 2000 m przez przeszkody. W tym samym biegu Wiktor Janduła został sklasyfikowany na 7 miejscu. Pozostałe rezultaty naszych zawodników w kategoriach junior i junior młodszy: Dorota Fałdrowicz 12. miejsce na 4 km, Denis Oraczko 26. miejsce i Jakub Matuszczak 14. miejsce na 3 km, Miłosz Skaliński 18. pozycja na 6 km.

Po biegach w kategoriach młodszych przystąpili do rywalizacji zawodnicy reprezentujący nasze barwy w kategoriach młodzieżowiec i senior. Tutaj nasz lider drużyny, Patryk Kozłowski, broniący tytułu z ubiegłego roku na dystansie 4 km uplasował się na pozycji 2 zdobywając srebrny medal. Jego koledzy z RLTL Optima Radom zajmując odpowiednio: Patryk Pawłowski 14. m., Jarosław Kucharski 19. m., Rafał Gontarczyk 23. m. oraz Stanisław Lebioda 27. m. zdobyli drużynowo srebrny medal. W tym samym biegu kolejny nasz reprezentant Łukasz Więckowski uplasował się na 37. pozycji. 

Zawody te były ostatnimi w kalendarzu lekkoatletycznym na rok 2021 rozgrywanymi na arenie krajowej. Na Mateusza Gosa czeka jeszcze championat starego kontynentu w Dublinie. Trzymamy kciuki.

Nasi partnerzy

Wspierają nas

Do góry