Radomianie na podium Mistrzostw Polski w Olkuszu

Mistrzostwa Polski na dystansie 10000 m niezwykle udanie zakończyli reprezentanci klubu RLTL Optima Radom. Mateusz Gos, będąc jeszcze w kategorii młodzieżowiec, został Mistrzem Polski seniorów. Dzięki tej wygranej zawodnik trenujący pod okiem Artura Błasińskiego uzyskał status multimedalisty. Wygrał on zawody w kategorii senior, kategorię U 23 i został jednocześnie drużynowym Mistrzem Polski. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Mateusz Kaczor i Rafał Gontarczyk.  Mateusz Kaczor został Wicemistrzem Polski, a Rafał z nowym rekordem życiowym zajął wysokie 14 miejsce.  Nasz ozłocony Mistrz uzyskał wartościowy wynik 29 min. 17 sekund, co stanowi nie tylko jego nowy rekord życiowy, ale daje mu prawo do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się już w lipcu w Finlandii.