22 listopada w Lubinie odbyły się 97. PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Trasa na Górce Wieloryb była wymagająca – liczne podbiegi, zakręty i zmienne warunki terenowe sprawiły, że rywalizacja była prawdziwym testem wytrzymałości i charakteru.
Nasi zawodnicy spisali się znakomicie:
- Jakub Abramczyk sięgnął po złoty medal w kategorii U–20 na dystansie 5 km, potwierdzając swoją dominację w młodzieżowym cross-country. Jego dynamiczny bieg i kontrola tempa od startu do mety były imponujące.
- Adam Bajorski wywalczył srebro w kategorii U–23 na dystansie 6 km. Walka o podium była zacięta, a Adam pokazał ogromną determinację na trudnej trasie.
- Obaj zawodnicy uzyskali minimum na Przełajowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się za 3 tygodnie w Portugalii
Drużynowo reprezentanci Radomia plasowali się na czołowych miejscach, gdzie zdobyliśmy kolejne 2 medale:
Srebro w kategorii junior po udanych startach zawodników Jakuba Abramczyka, Mikołaja Olejnika, Reginy Brudny, Julii Walczak i Marcjanny Roli
Złoty medal w kategorii młodzieżowiec i senior w składzie: Adam Bajorski, Mateusz Kaczor, Wiktor Janduła, Jakub Matuszczak, Małgorzata Czarnota, Zofia Świątkowska, Łukasz Wożniak oraz Dominika Szymańska
Atmosfera zawodów była wyjątkowa – kibice dopingowali na każdym fragmencie trasy, a organizatorzy zadbali o profesjonalne warunki. Sukcesy naszych zawodników to efekt ciężkiej pracy na treningach i zaangażowania całego sztabu szkoleniowego.
Gratulujemy medalistom oraz wszystkim reprezentantom RLTL GGG Radom za walkę do końca i godne reprezentowanie barw klubu!














