Sortuj według: Data dodania | Ocena | Wyświetlenia | Komentarze | Alfabetycznie

Burghardt z minimum

Autor: administrator z 18-04-2014, 10:00, przeczytano: 43 razy

0

Burghardt z minimum

Katarzyna Burghardt z ZTE Radom zajęła  z czasem 1 godz. 31 min. i 48 sek. 4. miejsce w międzypaństwowym meczu w chodzie sportowym, który rozegrano w Czechach. Tym samym radomska chodziarka wypełniła minimum na tegoroczne mistrzostw Europy.

W Podiebradach w okolicach Pragi rozegrano mecz międzypaństwowy w chodzie sportowym. W składzie reprezentacji Polski znalazła się Katarzyna Burghardt, chodziarka ZTE Radom. Spisała się bardzo dobrze. Okazała się najlepszą z Polek, zajmując w chodzie na dystansie 20 km, 4. miejsce. Wygrała Czeszka, Aneżka Drahatova. Burghardt uzyskując czas 1 godz. 31 min. i 48 sek., wypełniła minimum na mistrzostwa Europy. Dodatkowo, Polki z radomską lekkoatletką w składzie zajęły 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając jedynie gospodyniom.

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce rozegrane zostaną w sierpniu w Zurychu w Szwajcarii. Burgahardt ma duże szanse na wyjazd na mistrzostwa.

Źródło: www.echodnia.eu

 

Kategoria: Informacje, Wyniki, Klub

 

Ruszają wiosenne czwartki lekkoatletyczne

Autor: administrator z 15-04-2014, 20:43, przeczytano: 87 razy

0

Ruszają wiosenne czwartki lekkoatletyczne

24 kwietnia odbędzie się pierwszy turniej z cyklu Radomskich Czwartków Lekkoatletycznych. Młodzi zawodnicy startować będą w konkurencjach biegowych na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skoku w dal, wzwyż i w rzucie piłeczką palantową. 
Czwartki lekkoatletyczne odbywać się będą na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, ul. Narutowicza 9 w terminach: 

24 kwietnia 2014, 

8, 15, 22, 29 maja 2014, 

5 czerwca 2014 - finał miejski 

Początek zawodów o godz. 15.30
Konkurencje:

 • 60 metrów
 • 300 metrów
 • 600 metrów (dz)
 • 1000 metrów (chł)
 • skok w dal, skok wzwyż
 • rzut piłeczką palantową. 

  Prawo startu w czwartkach mają zawodnicy urodzeni w latach: 
  GRUPA I 2001 
  GRUPA II 2002 
  GRUPA III 2003 i młodsi 

  Podsumowanie edycji czwartków (jesień 2013 - wiosna 2014) odbędzie się 12 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej MOSiR w Radomiu przy ul. Narutowicza 9. 

  Finał krajowy czwartków 21 - 22 czerwca 2014 w Łodzi. Do reprezentacji Radomia powołani będą zawodnicy, którzy uzyskają minima ustalone przez ROZLA. 

 • Kategoria: Czwartki LA, Rozla

   

  Katarzyna Burghardt 3 miejsce na 20km

  Autor: administrator z 15-04-2014, 20:35, przeczytano: 117 razy

  0

  Katarzyna Burghardt 3 miejsce na 20km

  Katarzyna Burghardt wynikiem 1:31:48 zajęła 3 miejsce indywidualnie na 20km i 2 drużynowo w Meczu Międzypaństwowym, który odbył się w Podbierdach, a brało w nim udział aż 10 Państw (CZE-BLR-FRA-GBR-IRL- ITA-LTU-POL-SWE-SVK-UKR) i tym samym wypełniła wskaźnik PZLA (1:32:00) na mistrzostwa Europy w Zurychu. W dniach 3-4.05.2014 nasza zawodniczka wystartuje na 20km w Pucharze Świata w Chodzie Sportowym w Chińskim Taicang

  Kategoria: Informacje, Wyniki

   

  Kaczor mistrzem Polski juniorów młodszych w biegach górskich

  Autor: administrator z 15-04-2014, 20:29, przeczytano: 129 razy

  0

  Kaczor mistrzem Polski juniorów młodszych w biegach górskich

  Mateusz Kaczor ze Starówki Radom wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów młodszych w biegach górskich. Jako czwarty finiszował Mateusz Dębski z ZTE Radom. Obaj mają szansę na występ w reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej.

  W Ustrzykach Dolnych rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików w biegach górskich. Zawodnicy walczyli w biegu w stylu anglosaskim, czyli na trasie, na której znajdują się zbiegi i podbiegi. Dodatkowo, bieg utrudniała duża ilość błota, zalegająca na większej części trasy. W rywalizacji juniorów młodszych o czołowe lokaty walczyli dwaj radomianie.

   

  Kaczor i Dębski pobiegli bardzo dobrze. Kaczor prowadził przez niemal połowę dystansu i na ostatnich metrach walczył o zwycięstwo z Michałem Rogulskim z Pogoni Siedlce. Ostatecznie jako pierwszy na mecie zameldował się zawodnik Starówki, zdobywając kolejny w tym sezonie medal. Podopieczny Henryka Witkowskiego przed dwoma tygodniami wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów młodszych w biegu przełajowym. Jest także aktualnym halowym wicemistrzem Polski w biegu na dystansie 3000 m. W mistrzostwach w biegach górskich, w bezpośrednim pojedynku pokonał swojego najgroźniejszego konkurenta, Mateusza Borkowskiego z LKB Rudnik.

   

  Kaczor jest niemal pewny miejsca w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów młodszych w biegach górskich, które rozegrane zostaną w czerwcu, we Włoszech. Duże szanse na wyjazd do Włoch ma także czwarty na mecie w Ustrzykach Dębski, który jest rezerwowym zawodnikiem.

  Żródło: echodnia.eu

  Kategoria: Informacje

   

  Zaległe medale wysłane

  Autor: administrator z 9-04-2014, 15:18, przeczytano: 76 razy

  0

  Zaległe medale wysłane

  Wszystkich, którzy na mecie VII Biegu Kazików nie otrzymali pamiątkowych medali, informujemy, że medale zostały wysłane pocztą.

  Wiemy, że kilka medali nie zostało dostarczonych, bowiem nie zgadzały się dane podane na zgłoszeniach. Osoby, które nie otrzymały medali prosimy o kontakt pod adresem: ablasiu@ra.onet.pl

  Kategoria: Informacje, Kaziki

   

  Czek trafił do dzieci

  Autor: administrator z 27-03-2014, 13:02, przeczytano: 123 razy

  0

  Czek trafił do dzieci

  1450 złotych trafiło do Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. To kwota, którą zebrali uczestnicy „Charytatywnej Trójki – Biegam bo lubię pomagać”, towarzyszącej VII Biegowi Kazików.

  Bieg Kazików rozegrano 9 marca. Była to jego siódma edycja. Wystartowało ponad 1000 osób. W jego trakcie tradycyjnie rozegrano bieg charytatywny. W tym roku postanowiono przekazać pieniądze dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. Udało zebrać się 1450 zł. W czasie podsumowania Biegu Kazików, w gabinecie Andrzeja Kosztowniaka, prezydenta Radomia, organizatorzy, władze miasta oraz przedstawiciele UKS Technik Radom i Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” przekazali Tatianie Kaplińskiej, szefowej Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa symboliczny czek.

  To nie była jednorazowa „przygoda” dzieci cierpiących na Zespół Downa z bieganiem. Dzieciaki gościły w minioną niedzielę na pierwszej imprezie cyklu Biegowego Grand Prix Radomia. Rywalizowały w biegu integracyjnym. Już zapowiedziano, że pojawią się również w czasie Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76.

  Źródło: echodnia.eu

  Kategoria: Informacje, Grand Prix

   

  Zdjęcia z „Biegiem po Plantach”

  Autor: administrator z 25-03-2014, 22:16, przeczytano: 190 razy

  0

  Zdjęcia z „Biegiem po Plantach”Ewelina Płatos zajęła 2. miejsce w rywalizacji pań „Biegiem po Plantach”, pierwszej imprezy Biegowego Grand Prix Radomia. W czasie zawodów zadebiutowała w roli fotoreportera, wykonując zdjęcia w czasie biegu mężczyzn. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, których większość wykonała młoda lekkoatletka.

  Galeria Foto Grand Prix - Planty 23.03.2014

  Kategoria: Informacje, Grand Prix

   

  Biegali także najmłodsi

  Autor: administrator z 25-03-2014, 22:15, przeczytano: 132 razy

  0

  Biegali także najmłodsi

  W czasie pierwszego biegu, zaliczanego do cyklu Grand Prix walczyli także najmłodsi. W biegu integracyjnym wystartowali natomiast goście specjalni, dzieci chore na Zespół Downa. To dla nich zbierane były pieniądze w czasie „Charytatywnej Trójki – Biegam bo lubię pomagać”,  która towarzyszyła Biegowi Kazików. Całkowity dochód z biegu trafi do Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa już w czwartek. Czek przekazany zostanie dzieciakom przez Andrzeja Kosztowniaka, prezydenta Radomia.

  Wyniki biegów dzieci, dziewczęta, bieg integracyjny: 1. Marta Molenda, 2. Karolina Poleszuk; klasy I-II: 1. Julia Wojtuniak, 2. Łucja Pietrzak, 3. Maria Kryza; klasy III-IV: 1. Wiktoria Cudzich, 2. Julia Morawska, 3. Gabrysia Pochwała; klasy V-VI: 1. Marita Grot, 2. Weronika Górka, 3. Weronika Wątły; gimnazja: 1. Milena Czubak, 2. Emilia Płatos; chłopcy, bieg integracyjny: 1. Kacper Waniewski, 2. Jakub Okruta, 3. Szymon Krzosek; klasy I-II: 1. Adam Płatos, 2. Jan Filipowski, 3. Dominik Wójcicki; klasy III-IV: 1. Oskar Kucharczyk, 2. Antoni Chełstowski, Alan Bajorski; klasy V-VI: 1. Mateusz Kacprzak, 2. Michał Stępień, 3. Błażej Strzelecki; gimnazja: 1. Mateusz Dębski, 2. Mateusz Nowak, 3. Dominik Maj.

  Kategoria: Wyniki, Grand Prix

   

  Kurs dla sędziów

  Autor: administrator z 25-03-2014, 22:14, przeczytano: 91 razy

  0

  Kurs dla sędziów

  Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki organizuje kurs dla kandydatów na sędziów lekkoatletycznych. Jego rozpoczęcie zaplanowano na 28 marca.

  Organizator zachęca do udziału w kursie zwłaszcza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, uprawiającą lekką atletykę oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Mile widziani są jednak wszyscy chętni, interesujący się „królową sportu”.

  Zajęcia z kandydatami na sędziów rozpoczną się w piątek, 28 marca, o godz. 16 w sali konferencyjnej pod trybuną A, stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9 o godz. 16. Kurs kończy się egzaminem. Udział w kursie jest bezpłatny. Bliższe informacje pod numerami telefonów (48) 360 25 55 lub 505 277 344.

  Kategoria: Informacje, Zapowiedź

   

  Ruszyło Biegowe Grand Prix Radomia

  Autor: administrator z 23-03-2014, 21:40, przeczytano: 240 razy

  2

  Ruszyło Biegowe Grand Prix Radomia

  Nastolatkowie zdominowali rywalizację w „Biegiem po Plantach”, pierwszą eliminację Biegowego Grand Prix Radomia. Wśród mężczyzn wygrał Mateusz Dębski z ZTE Radom a wśród pań triumfowała jego klubowa koleżanka, Milena Czubak.

  Pierwsza odsłona tegorocznego Biegowego Grand Prix Radomia zgromadziła na starcie niemal 200 osób i niemal drugie tyle dzieci. Gośćmi specjalnymi byli chorzy na Zespół Downa. Biegi najmłodszych rozegrano na stadionie Zespołu Szkół Technicznych, przy ul. Limanowskiego. Rywalizacja dorosłych w biegach open toczyła się w parku na Plantach. Mimo popularyzatorskiego charakteru biegu, bez wpisowego, nagród, na starcie stawiło się niemal 200 osób, w tym około 40 pań. Kobiety, miały do pokonania dwa okrążenia wokół parku, co równało się dystansowi około 2,6 km. Trasę najszybciej przebiegła Milena Czubak z ZTE Radom (10 minut i 19 sekund), wyprzedzając o sekundę klubową koleżankę, Ewelinę Płatos. Jako trzecia na mecie, z niemal minutową stratą zameldowała się Kinga Brzoszkiewicz.

  Panowie mieli do pokonania dwukrotnie dłuższy dystans. Przez pierwszy kilometr, na czele biegła cała grupa zawodników. Później oderwała się trójka najszybszych, Mateusz Dębski, Adam Kobyłka i Paweł Kamusiński. Do mety dobiegli właśnie w tej kolejności. Dębski, aktualny mistrz Polski młodzików w biegu na 2 kilometry. Pokonał dystans 5,2 km w czasie 17 minut i 42 sekundy. Niemal dwukrotnie więcej czasu potrzebował na przebiegnięcie trasy Radosław Witkowski, radomski parlamentarzysta, który na mecie przyznał, że to i tak jego rekord życiowy na tym dystansie.

  Kolejny bieg rozegrany zostanie 27 kwietnia. Jego trasa prowadzić będzie po Lesie Kapturskim.

  Źródło echodnia.eu

  Kategoria: Informacje, Grand Prix

   
  Poprzednia Nastpna