Sortuj według: Data dodania | Ocena | Wyświetlenia | Komentarze | Alfabetycznie

Spotkanie uczestników pielgrzymki - wydawanie pakietów

Autor: administrator z 7-08-2014, 20:00, przeczytano: 35 razy

0
Spotkanie uczestników pielgrzymki - wydawanie pakietów

SPOTKANIE UCZESTNIKÓW PIELGRZYMKI PIĄTEK 8 SIERPNIA g. 17.00 w budynku parafialnym przy ko­ściele Bł. An­nu­arity, ul.Królowej Jadwigi  — ostatnie sprawy organizacyjne, wydawanie pakietów, wody, podpisy na listach, przekazanie harmonogramów zmian itp. Kto nie będzie mógł wziąć udziału, będzie mógł odebrać pakiet i dopełnić formalności, w dniu wyruszenia pielgrzymki, przed Seminarium godz. 7.00


ZBIÓRKA DO STARTU PIELGRZYMKI PONIEDZIAŁEK 11 SIERPNIA g.7.00 pod Seminarium Duchownym, ul. Młyńska — wcześniej niż w zeszłym roku, aby bezstresowo zapakować rzeczy do aut, wszystko sprawdzić, (ci którzy nie odbiorą w piątek pakietów, będą mogli spokojnie to zrobić) i bez pośpiechu udać się na Mszę Św. która będzie o godz. 8.00.


ZACHĘCAMY BIEGACZY, PRZYJACIÓŁ, SYMPATYKÓW, NIE BIORĄCYCH UDZIAŁU W PIELGRZYMCE do udziału w pierwszym, godzinnym etapie naszego biegu Radom-Kowala ( 8km ). Start o godz. 9.00. Biegiem, czy choćby na rowerze, można będzie odprowadzić swoich znajomych, którzy niewątpliwie ucieszą się z takiego towarzystwa, przed tym trudnym wyzwaniem. Zapraszamy!


 

Kategoria: Informacje, Zapowiedź

 

W poniedziałek na swój pątniczy szlak - wyruszy Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa.

Autor: administrator z 6-08-2014, 10:48, przeczytano: 57 razy

0
W poniedziałek na swój pątniczy szlak - wyruszy Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa.

3. DIECEZJALNA PIELGRZYMKA BIEGOWA


Radom – Jasna Góra  11–13 sierpnia 2014r.


W poniedziałek 11-go sierpnia, na swój trzeci już, pątniczy szlak — wyruszy Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa.


Patronat honorowy tegorocznej pielgrzymki sprawują : Ordynariusz Diecezji Radomskiej ks. biskup Henryk Tomasik , Prezydent Miasta Radomia – Andrzej Kosztowniak.


Tegoroczne intencje pielgrzymki to m.in.:


- w intencji Rodzin, aby budowały swoje szczęście na wierności Bogu;


- w intencji dzieci, młodzieży, ludzi wątpiących – o wzrost wiary, nadziei i miłości;


- za owocną działalność dla dobra społecznego wszystkich ludzi sportu i rekreacji;


- w intencji trzeźwości uczestników pielgrzymki i ich rodzin.


Z każdym rokiem poszerza się grono pątników – biegaczy, chcących przeżyć jedyne w swoim rodzaju — rekolekcje w biegu.


W tym roku na trasę biegowej pielgrzymki wyruszy 55 biegaczy, którym towarzyszyć będzie 5 osób obsługi technicznej.


Realizujemy dotychczasowy, sprawdzony program pielgrzymki, zarówno w sferze duchowej, jak i logistycznej.


Jedynie, z każdym rokiem staramy się wprowadzać kolejne, nowe elementy technicznego wyposażenia grupy, oraz każdorazowo inne — okazjonalne pamiątki.


Organizatorem  tegorocznej pielgrzymki jest tradycyjnie – Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, którego prezes Tadeusz Kraska, pełni obowiązki kierownika pielgrzymki.


Również przewodnikiem duchowym pielgrzymki, będzie tak jak zawsze — ksiądz Piotr Popis.


Kierownictwo pielgrzymki, w ręku tych doświadczonych maratończyków i jednocześnie organizatorów wielu imprez biegowych w naszym regionie, gwarantuje jej super atmosferę i perfekcyjną organizację.


W skrócie, program naszej trzydniowej pielgrzymki, przedstawia się następująco –


- 11 sierpnia dobiegamy do miejscowości Wilczkowice – to etap liczący ok. 100km, z noclegiem w


miejscowej szkole,


- 12 sierpnia – docieramy do Przyrowa k. Św. Anny – to odcinek nieco krótszy, liczący ok. 80km, ponownie nocleg w szkole – tym razem w gościnnym Przyrowie, a wcześniej wieczorny grill,


- 13 sierpnia – ruszamy na trasę z Przyrowa już o godz. 5.30, tak wcześnie, aby dotrzeć na czas na mszę w Mstowie i tam dołączyć do pieszej pielgrzymki Diecezji Radomskiej, aby razem z nią podążać do Jasnej Góry. To odcinek, liczący jedynie ok. 40 km, ale dający się najbardziej we znaki, szczególnie jego pieszy fragment, kiedy trzeba przestawić nasze mięśnie, z biegu na marsz – to nie jest wcale łatwe!


Oczywiście, we wszystkie dni, podczas biegu jest czas — na modlitwę, śpiew i  duchowe rozważania.


Aby choć trochę poczuć atmosferę pielgrzymki, zapraszamy 11 sierpnia na ulicę Młyńską, do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie o godz. 8.00 mszę św. odprawi ks. biskup Henryk Tomasik.


O godz. 9.00 ksiądz biskup udzieli pielgrzymom błogosławieństwa i rozpoczniemy bieg do Jasnogórskiej Pani.


Wszyscy chętni amatorzy biegania, będą mogli wspólnie z nami  pokonać pierwszy –  8 kilometrowy odcinek pielgrzymki, Seminarium – Kowala.


Ten początkowy odcinek, biegniemy bardzo spokojnie, całą zwartą grupą. Można się do nas przyłączyć, również jadąc rowerem.


W Kowali, po krótkiej odprawie technicznej, pożegnamy nasze rodziny, oraz przyjaciół i ruszymy w dalszą trasę.


Liczymy na wsparcie duchowe i fizyczne naszych przyjaciół – biegaczy, na starcie naszej pielgrzymki.


W imieniu pielgrzymów 3. Diecezjalnej Pielgrzymki Biegowej, serdecznie zapraszam — Tadeusz Kraska.


Pielgrzymka biegowa

Kategoria: Informacje, Zapowiedź

 

Klasyfikacja generalna po 2 biegach

Autor: administrator z 5-08-2014, 11:08, przeczytano: 152 razy

0

Klasyfikacja generalna po 2 biegach


Klasyfikacja Kobiet:

GPklasyfK0508.pdf 499,51 KbPobrany: 48


Klasyfikacja Mężczyzn:

GPklasyfM0508.pdf 831,46 KbPobrany: 187

Kategoria: Wyniki, Grand Prix, Klasyfikacja

 

Sport nie ma granic. Mistrzostwa weteranów w Radomiu

Autor: administrator z 8-07-2014, 18:12, przeczytano: 166 razy

0 Sport nie ma granic. Mistrzostwa weteranów w Radomiu- Sport nie ma granic. Można go uprawiać w każdym wieku – mówi Jerzy Przyborowski, radomianin, mistrz Polski w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej.
W weekend w Radomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce. Przyjechało blisko 350 zawodników i zawodniczek z całej Polski w wieku od 35 lat. Najstarszym zawodnikiem był 104-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy. Niestety ostatecznie wycofał się tuż przed startem.
- Dziadek doznał kontuzji na rozgrzewce i niestety nie mógł wystąpić – wyjaśniał na miejscu wnuk pana Stanisława.
Kibice na stadionie przy ul. Narutowicza 9 oczekiwali startu 83-letniego Jerzego Przyborowskiego, najbardziej utytułowanego weterana z Radomia. Wystartował on w biegu na 100 metrów. Nie miał w swojej kategorii rywala, ale czasu 18,90 sekund mogłoby mu pozazdrościć wielu 40-latków.

- Ta impreza pokazuje, że sport nie ma granic wiekowych i każdy może go uprawiać. Cieszę się, że coraz więcej ludzi w różnym wieku decyduje się na bieganie – powiedział Jerzy Przyborowski.
Startowali też inni przedstawiciele regionu radomskiego. Bogusław Świerczewski z Radomia zajął drugie miejsce w kategorii M70 w pchnięciu kulą (12,11 m). Piotr Płoskoński z Rusinowa zajął trzecie miejsce na 400 mppł w kategorii M45. Natomiast w tej samej kategorii wiekowej Marzena Bobrowska z Warki, zwyciężyła w biegu na 100 metrów. W biegu na 800 metrów w kategorii M50 wicemistrzem został Andrzej Leśniewski ze Zwolenia. Kazimierz Zatorski zwyciężył w skoku w dal w kategorii M40.
Źródło: echodnia.eu

Kategoria: Informacje, Wyniki, Rozla

 

W weekend w Radomiu mistrzostwa Polski weteranów. Najstarszy sprinter ma 104 lata

Autor: administrator z 3-07-2014, 22:29, przeczytano: 220 razy

0 W weekend w Radomiu mistrzostwa Polski weteranów. Najstarszy sprinter ma 104 lata
Lekkoatletyczna arena przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, będzie w weekend tętnić życiem. Rozegrane zostaną 24 Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.
Szykują się spore emocje, bo wielu zawodników wieku 50, czy 60 lat udowadnia, że formy mógłby pozazdrościć niejeden młodzieniec. Pierwsze starty zaplanowano na sobotę na godz. 9. Natomiast otwarcie mistrzostw zaplanowano na godz. 13. Z kolei w niedzielę pierwsze starty zaplanowano na godz. 8.45. Wstęp na stadion dla kibiców jest bezpłatny.
- Program mistrzostw przewiduje wszystkie konkurencje lekkoatletyczne, z wyjątkiem maratonu. Będą więc biegi płotkarskie, sprinty, biegi średnie i długie, biegi z przeszkodami, chód, wszystkie skoki i rzuty – zdradza Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Przyjazd na nowoczesny obiekt do Radomia zapowiedziało wielu uznanych zawodników, mających na swoim koncie znakomite osiągnięcia m.in. na międzynarodowej arenie. Najstarszym uczestnikiem mistrzostw będzie 104-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy, który wystąpi w biegu sprinterskim
Nie zabraknie również akcentów radomskich. W mistrzostwach wystartuje 83-letni utytułowany weteran z Radomia, Jerzy Przyborowski.

Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.
Równolegle z mistrzostwami weteranów odbywać się będą też Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy uczestniczący w zawodach, mogą być klasyfikowani podwójnie (kobieta, która ukończyła 30, a mężczyzna 35 rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów jak i lekarzy.
Źródło: echodnia.eu

Kategoria: Informacje, Zapowiedź, Rozla

 

"Nie ma że boli", czyli górskie zmagania radomian

Autor: administrator z 3-07-2014, 22:24, przeczytano: 222 razy

0 "Nie ma że boli", czyli górskie zmagania radomian
Górskie Mistrzostwa Świata biegaczy to wyzwanie dla najtwardszcyh sportowców globu. Wśród nich są radomianie - Mateusz Dębski oraz Mateusz Kaczor. Co prawda, wrócili bez medali, ale już za samo pokonanie trasy należą im się ogromne słowa uznania.

W tym roku trasa we Włoszech była niezwykle trudna. Samego podbiegu zawodnicy musieli pokonać aż trzy kilometry. Najlepszym z Polaków był reprezentant Pogoni Siedlce, Michał Roguski. Ukończył zmagania na czwartym miejscu.

Mateusz Dębski z Radomia był 11, a Mateusz Kaczor 29. - Druga część dystansu to było cierpienie, a nie bieg. Zacząłem mocno z czołówką i w niej zabrakło mi sił. A gdybym rozpoczął jak pozostali, na końcu stawki, myślę, że miałbym szanse na medal. Ale w tej chwili pozostało tylko gdybanie i wnioski na przyszłość - podsumował występ Mateusz Kaczor.
Źródło: Radomsport.pl

Kategoria: Informacje, Klub

 

Juniorzy jadą do Torunia

Autor: administrator z 26-06-2014, 13:12, przeczytano: 371 razy

0 Juniorzy jadą do Torunia
Jedenaścioro zawodniczek i zawodników ZTE Radom, wystartuje w rozpoczynających się w sobotę mistrzostwach Polski juniorów w lekkiej atletyce.
Mistrzostwa rozegrane zostaną w Toruniu. W stawce walczących o medale, nie zabraknie juniorów z radomskiego klubu. Barw ZTE Radom bronić będzie jedenaścioro zawodniczek i zawodników.
W konkursie skoku wzwyż wystartuje Natalia Kowalczyk, w rzucie oszczepem Maja Neska. Dwie zawodniczki ZTE walczyć będą o medale w biegach przez płotki. To Natalia Kunz i Barbara Mąkosa.
W gronie juniorów wystartują Mariusz Żak (800 m), Bartłomiej Wójcik (5000 m), Krzysztof Olczykowski (trójskok), Ernest Glegoła (kula), Robert Kupis (200 m), Damian Krzosek (800 i 1500 m) oraz Dawid Faliński. Podopieczni trenerów Artura Błasińskiego, Ireneusza Zgrzebnickiego, Marcina Waśniewskiego i Leszka Trzosa zapowiadają walkę o jak najlepsze wyniki. Glegoła wymieniany jest w gronie kandydatów do miejsca na podium. Pozostali również nie są bez szans.
- Mistrzostwa Polski, to impreza, w której każdy stara się wypaść jak najlepiej – przypomina trener Błasiński. – Nie tylko nasi zawodnicy. Mam jednak nadzieję, że naszych przedstawicieli nie zabraknie w finałach, a być może kilka osób postara się o niespodzianki.
Mistrzostwa w Toruniu trwać będą od soboty do poniedziałku.

Kategoria: Informacje, Zapowiedź, Klub

 
Poprzednia Nastpna