Sortuj według: Data dodania | Ocena | Wyświetlenia | Komentarze | Alfabetycznie

Sport nie ma granic. Mistrzostwa weteranów w Radomiu

Autor: administrator z 8-07-2014, 18:12, przeczytano: 120 razy

0 Sport nie ma granic. Mistrzostwa weteranów w Radomiu- Sport nie ma granic. Można go uprawiać w każdym wieku – mówi Jerzy Przyborowski, radomianin, mistrz Polski w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej.
W weekend w Radomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce. Przyjechało blisko 350 zawodników i zawodniczek z całej Polski w wieku od 35 lat. Najstarszym zawodnikiem był 104-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy. Niestety ostatecznie wycofał się tuż przed startem.
- Dziadek doznał kontuzji na rozgrzewce i niestety nie mógł wystąpić – wyjaśniał na miejscu wnuk pana Stanisława.
Kibice na stadionie przy ul. Narutowicza 9 oczekiwali startu 83-letniego Jerzego Przyborowskiego, najbardziej utytułowanego weterana z Radomia. Wystartował on w biegu na 100 metrów. Nie miał w swojej kategorii rywala, ale czasu 18,90 sekund mogłoby mu pozazdrościć wielu 40-latków.

- Ta impreza pokazuje, że sport nie ma granic wiekowych i każdy może go uprawiać. Cieszę się, że coraz więcej ludzi w różnym wieku decyduje się na bieganie – powiedział Jerzy Przyborowski.
Startowali też inni przedstawiciele regionu radomskiego. Bogusław Świerczewski z Radomia zajął drugie miejsce w kategorii M70 w pchnięciu kulą (12,11 m). Piotr Płoskoński z Rusinowa zajął trzecie miejsce na 400 mppł w kategorii M45. Natomiast w tej samej kategorii wiekowej Marzena Bobrowska z Warki, zwyciężyła w biegu na 100 metrów. W biegu na 800 metrów w kategorii M50 wicemistrzem został Andrzej Leśniewski ze Zwolenia. Kazimierz Zatorski zwyciężył w skoku w dal w kategorii M40.
Źródło: echodnia.eu

Kategoria: Informacje, Wyniki, Rozla

 

W weekend w Radomiu mistrzostwa Polski weteranów. Najstarszy sprinter ma 104 lata

Autor: administrator z 3-07-2014, 22:29, przeczytano: 172 razy

0 W weekend w Radomiu mistrzostwa Polski weteranów. Najstarszy sprinter ma 104 lata
Lekkoatletyczna arena przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu, będzie w weekend tętnić życiem. Rozegrane zostaną 24 Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.
Szykują się spore emocje, bo wielu zawodników wieku 50, czy 60 lat udowadnia, że formy mógłby pozazdrościć niejeden młodzieniec. Pierwsze starty zaplanowano na sobotę na godz. 9. Natomiast otwarcie mistrzostw zaplanowano na godz. 13. Z kolei w niedzielę pierwsze starty zaplanowano na godz. 8.45. Wstęp na stadion dla kibiców jest bezpłatny.
- Program mistrzostw przewiduje wszystkie konkurencje lekkoatletyczne, z wyjątkiem maratonu. Będą więc biegi płotkarskie, sprinty, biegi średnie i długie, biegi z przeszkodami, chód, wszystkie skoki i rzuty – zdradza Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Przyjazd na nowoczesny obiekt do Radomia zapowiedziało wielu uznanych zawodników, mających na swoim koncie znakomite osiągnięcia m.in. na międzynarodowej arenie. Najstarszym uczestnikiem mistrzostw będzie 104-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy, który wystąpi w biegu sprinterskim
Nie zabraknie również akcentów radomskich. W mistrzostwach wystartuje 83-letni utytułowany weteran z Radomia, Jerzy Przyborowski.

Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.
Równolegle z mistrzostwami weteranów odbywać się będą też Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy uczestniczący w zawodach, mogą być klasyfikowani podwójnie (kobieta, która ukończyła 30, a mężczyzna 35 rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów jak i lekarzy.
Źródło: echodnia.eu

Kategoria: Informacje, Zapowiedź, Rozla

 

"Nie ma że boli", czyli górskie zmagania radomian

Autor: administrator z 3-07-2014, 22:24, przeczytano: 183 razy

0 "Nie ma że boli", czyli górskie zmagania radomian
Górskie Mistrzostwa Świata biegaczy to wyzwanie dla najtwardszcyh sportowców globu. Wśród nich są radomianie - Mateusz Dębski oraz Mateusz Kaczor. Co prawda, wrócili bez medali, ale już za samo pokonanie trasy należą im się ogromne słowa uznania.

W tym roku trasa we Włoszech była niezwykle trudna. Samego podbiegu zawodnicy musieli pokonać aż trzy kilometry. Najlepszym z Polaków był reprezentant Pogoni Siedlce, Michał Roguski. Ukończył zmagania na czwartym miejscu.

Mateusz Dębski z Radomia był 11, a Mateusz Kaczor 29. - Druga część dystansu to było cierpienie, a nie bieg. Zacząłem mocno z czołówką i w niej zabrakło mi sił. A gdybym rozpoczął jak pozostali, na końcu stawki, myślę, że miałbym szanse na medal. Ale w tej chwili pozostało tylko gdybanie i wnioski na przyszłość - podsumował występ Mateusz Kaczor.
Źródło: Radomsport.pl

Kategoria: Informacje, Klub

 

Juniorzy jadą do Torunia

Autor: administrator z 26-06-2014, 13:12, przeczytano: 317 razy

0 Juniorzy jadą do Torunia
Jedenaścioro zawodniczek i zawodników ZTE Radom, wystartuje w rozpoczynających się w sobotę mistrzostwach Polski juniorów w lekkiej atletyce.
Mistrzostwa rozegrane zostaną w Toruniu. W stawce walczących o medale, nie zabraknie juniorów z radomskiego klubu. Barw ZTE Radom bronić będzie jedenaścioro zawodniczek i zawodników.
W konkursie skoku wzwyż wystartuje Natalia Kowalczyk, w rzucie oszczepem Maja Neska. Dwie zawodniczki ZTE walczyć będą o medale w biegach przez płotki. To Natalia Kunz i Barbara Mąkosa.
W gronie juniorów wystartują Mariusz Żak (800 m), Bartłomiej Wójcik (5000 m), Krzysztof Olczykowski (trójskok), Ernest Glegoła (kula), Robert Kupis (200 m), Damian Krzosek (800 i 1500 m) oraz Dawid Faliński. Podopieczni trenerów Artura Błasińskiego, Ireneusza Zgrzebnickiego, Marcina Waśniewskiego i Leszka Trzosa zapowiadają walkę o jak najlepsze wyniki. Glegoła wymieniany jest w gronie kandydatów do miejsca na podium. Pozostali również nie są bez szans.
- Mistrzostwa Polski, to impreza, w której każdy stara się wypaść jak najlepiej – przypomina trener Błasiński. – Nie tylko nasi zawodnicy. Mam jednak nadzieję, że naszych przedstawicieli nie zabraknie w finałach, a być może kilka osób postara się o niespodzianki.
Mistrzostwa w Toruniu trwać będą od soboty do poniedziałku.

Kategoria: Informacje, Zapowiedź, Klub

 

2. Półmaraton Radomskiego Czerwca. Całe podium dla Kenijczyków

Autor: administrator z 23-06-2014, 08:54, przeczytano: 269 razy

0 2. Półmaraton Radomskiego Czerwca. Całe podium dla Kenijczyków
Kenijczyk Mathew Kiptanui Kibet wygrał z czasem 1 godz. 6 min. i 25 sek. 2. Półmaraton Radomskiego Czerwca'76. Na mecie wyprzedził swoich rodaków, Charlesa Cheruiyot Toroiticha i Elishe Kiprotich Sawea.
W rywalizacji kobiet zwyciężyła kolejna reprezentantka Kenii, Letebrhan Haylay Gebreslasea. Najlepszym z radomian okazał się Paweł Kamusiński, który w klasyfikacji generalnej zajął bardzo dobre, 12. miejsce.

Po raz drugi, nasze miasto gościło uczestników 2. Półmaratonu Radomskiego Czerwca'76. To pierwsza sportowa, cykliczna impreza, której celem jest radosne uczczenie wydarzeń z 1976 roku, gdy radomscy robotnicy wyszli na ulice miasta, aby zaprotestować przeciwko podwyżkom. Chociaż robotniczy bunt został rozpędzony, to władze wycofały się z podwyżek. Przed startem, Andrzej Kosztowniak, prezydent miasta, zaprosił... na kolejną edycję biegu.

- Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni i chętnie będzie przyjeżdżać także w kolejnych latach – powiedział prezydent. – Trzymam za was wszystkich kciuki.

Punktualnie o godz. 10 na liczącą 21 kilometrów i 97,5 metra trasę wyruszyło niemal tysiąc osób. To właśnie trasa, prowadząca przez centrum miasta jest jednym z magnesów, przyciągających biegaczy z całej Polski.

- Zawsze podkreślam, że trasa, jest naszym największym atutem – przypomniał Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom!, pomysłodawca i organizator biegu. – Wielu kolegów było pod ogromnym wrażeniem sympatycznego przyjęcia i gorącego dopingu.

Niemal na każdym kilometrze trasy, uczestnicy odbierali dowody sympatii ze strony radomian. Wolontariusze z ponad dwudziestu radomskich szkół pomagali w dopingu i obsłudze punktów odżywiania. Dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 13, po raz kolejny zajęły się dystrybucją napojów. Uczniowie klas mundurowych z XI LO im. Stanisława Staszica, z Chwałowic, Białobrzegów, Pionek i Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. W przygotowania i przebieg półmaratonu zaangażowanych było niemal pół tysiąca wolontariuszy, w tym duża grupa studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Jedną z wolontariuszek byłą Aneta Rydz, mistrzyni Polski juniorek w skoku wzwyż. Na trasie dopingowała między innymi swojego trenera, Piotra Gosa.

Najszybciej dystans półmaratonu, zgodnie z przypuszczeniami pokonali Kenijczycy. Wygrał Mathew Kiptanui Kibet przed Charlesm Cheruiyot Toroitichem i Elishe Kiprotich Sawem. Najszybszym Polakiem okazał się Michał Jagieło z Lubienia, reprezentujący Stowarzyszenie Biegiem Radom!, a najszybszym radomianinem, Paweł Kamusiński. Wśród kobiet, znakomite 6. miejsce z rekordem życiowym 1 godz. 28 min i 48 sek. zajęła radomianka, Karolina Waśniewska.

W Radomiu, w czasie półmaratonu, walczono o medale mistrzostw Polski w biegu z wózkiem. Brązowy medal wśród kobiet wywalczyła radomianka, Justyna Kwietniewska. Wśród panów 7. miejsce zajął Michał Gil z Radomia.

W ramach półmaratonu rozegrano także otwarte mistrzostwa Mazowsza lekarzy. Wygrał radomianin, Piotr Kaniewski. Drugie miejsce przypadło kolejnemu z radomskich lekarzy, Adamowi Prażmowskiemu. Uwagę zwracał Paweł Grzywacz. Radomski stomatolog pobiegł bowiem w lekarskim kitlu.


Półmaraton 21km:
22062014a.pdf 197,51 KbPobrany: 111

Półmaraton 21km - Biegnę z wózkiem:
22062014b.pdf 62,79 KbPobrany: 8

Półmaraton 21km - I Mistrzostwa Mazowsza Lekarzy w Półmaraton:
22062014c.pdf 61,39 KbPobrany: 29

Charytatywna Mila:
22062014d.pdf 65,88 KbPobrany: 20

Półmaraton 21km - Powiat i miasto Radom:
22062014e.pdf 95,87 KbPobrany: 40

Kategoria: Informacje, Wyniki, Maraton Radomskiego Czerwca

 

ZAPAMIĘTAJ! Ważne informacje - harmonogram..

Autor: administrator z 20-06-2014, 10:38, przeczytano: 247 razy

0
ZAPAMIĘTAJ! Ważne informacje - harmonogram..

ZA­PA­MIĘTAJ! Go­dziny otwarcia biura za­wodów, i po­szcze­gól­nych startów.
Na­ma­wiamy ra­do­mian, tak w przy­padku do­ro­słych jak i dzieci, o od­biór pa­kietów star­to­wych już w so­botę, aby uniknąć tłoku w nie­dzielę.
PÓŁ­MA­RATON RA­DOM­SKIEGO CZERWCA 76

GO­DZINY PRACY BIURA ZA­WODÓW — OD­BIÓR PA­KIETÓW STAR­TO­WYCH
SO­BOTA: 17.00 — 20.00 ; NIE­DZIELA: 7.00 — 9.30

HAR­MO­NO­GRAM BIEGÓW, NIE­DZIELA :
9.00 START CHA­RY­TA­TYWNEJ MILI
9.20 BIEGI DZIECI
10.00 START PÓŁ­MA­RA­TONU (BIEGU GŁÓW­NEGO)
10.25 START MI­STRZOW­SKIEJ MILI

Kategoria: Informacje, Zapowiedź, Maraton Radomskiego Czerwca

 

Radom przygotowany na półmaraton. Wykłady o zdrowiu i historii już w sobotę

Autor: administrator z 18-06-2014, 14:53, przeczytano: 269 razy

0 Ponad 1100 osób zgłosiło chęć startu w 2. Półmaratonie Radomskim Czerwca '76. Prawdopodobnie zostanie więc pobity rekord frekwencji sprzed roku, gdy pobiegło 900 biegaczy. Impreza ma na celu przypomnienie wydarzeń, jakie miały miejsce w Radomiu w przed 38 laty. Sportowo wpisuje się m.in. w program Ligi Festiwalu Biegowego.
Radom przygotowany na półmaraton. Wykłady o zdrowiu i historii już w sobotę

Impreza w Radomiu idealnie wpisuje się w obchody 25-lecia częściowo wolnych wyborów.

W 1976 roku zorganizowano strajk 33 zakładów pracy a także studentów, w ramach protestu przeciw ogromnym podwyżkom wprowadzonym przez PRL-owski rząd. Łącznie w protestach wzięło udział ok. 20 000 osób. Demonstracje zostały spacyfikowane przez oddziały ZOMO oraz milicji, były ofiary śmiertelne.

– Wydarzenia w Radomiu czy Ursusie można nazwać jednymi z pierwszych kroków w kierunku wolności – wskazuje Tadeusz Kraska, organizator radomskiego półmaratonu.

Narzeka, a nie powinien

Gdy ruszały zapisy p. Tadeusz powiedział nam, że będzie zadowolony z 1200-1500 startujących. Do tej dolnej granicy zostało już naprawdę niewielu chętnych i organizator nie powinien mieć powodów do narzekania.

– Gdybym nie nazywał się Tadeusz Kraska, to mógł bym tak pomyśleć. Ja jestem jednak pierwszym malkontentem. Jestem trochę niespokojny, zastanawiam się, czy długi weekend nie osłabi nam frekwencji. Ale staram się nie denerwować. Jeśli nie osiągnę założonego pułapu to i tak będę spokojny. Nasza impreza ma przesłania historyczne, jest tu dużo elementów po za sportowych, bardziej charytatywnych – opowiada nasz rozmówca.
Radom przygotowany na półmaraton. Wykłady o zdrowiu i historii już w sobotę

Posłuchaj o zdrowiu i historii

Tegoroczny półmaraton poprzedzi ponownie sobotni „Wieczór Biegacza”, czyli panel wykładowy. Rozpocznie go prelekcja na temat Radomskiego Czerwca '76, genezy, przebiegu i jego konsekwencji tamtych wydarzeń. Po wprowadzeniu w tematykę imprezy kolejne referaty poświęcone będą już bieganiu, a dokładnie potędze umysłu w biegach długodystansowych. Nie zabraknie także wykładu z pierwszej pomocy po zasłabnięciu.

Wieczór ma zakończyć prelekcja na temat związków między treningiem a fizjologią. Wykłady zaczną się o godzinie 18 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9. Wstęp wolny.

– Już w zeszłym roku organizowaliśmy takie wykłady. Jednak teraz poszerzyliśmy go o rys historyczny naszej imprezy. Chcemy wyposażyć biegaczy w bagaż informacji o tym co działo się w Radomiu – wyjaśnia Tadeusz Kraska.
>>>kliknij Czytaj!<<<

Kategoria: Informacje, Zapowiedź, Maraton Radomskiego Czerwca

 
Poprzednia Nastpna